MAGNETOMETR CST MT-202

Magnetometr MT-202 nie jest już produkowany – zobacz aktualny model: VM-880

magnetometr VM-880

L.TECH | kontakt – cennik – napisz do nas: info@bezpiecznie.com

magnetometr MT-202
magnetometr MT-202

Wykrywacz pokryw, zasuw, skrzynek zaworowych, znaczników geodezyjnych, włazów studzienek i innych obiektów ferromagnetycznych do głębokości 2,5m.

Doskonała funkcjonalność magnetometrów MagnaTrak nie ma sobie równych na rynku a seria MT 202 wyposażona w funkcję ERASE do eliminacji tła (zakłóceń) sygnału, np. metalowej siatki w pobliżu miejsca lokalizacji oraz wskaźnik obecności linii energetycznej pod ziemią sygnalizujący istnienie przewodów pod obciążeniem ma szansę stać się podstawowym urządzeniem stosowanym w Polsce do lokalizowania zagubionych pod ziemią, betonem, asfaltem i śniegiem metalowych pokryw, zasuw, skrzynek zaworowych, znaczników geodezyjnych, włazów studzienek i innych obiektów ferromagnetycznych do głębokości 2,5m.

Magnetometr MT-202
Magnetometr MT-202

MT-202 jest bardzo prosty w obsłudze i przyjazny dla użytkownika. Znalezienie szukanego obiektu jest sygnalizowane sygnałem  dźwiękowym o regulowanej czułości a poziom uzyskanego sygnału przedstawiany jest w postaci czytelnego wykresu na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym. Naciśnięcie klawisza ERASE spowoduje, że zakłócenia zewnętrzne utrudniające lub uniemożliwiające prawidłową lokalizację zostanie automatycznie wyeliminowane. W przypadku prowadzenia lokalizacji w pobliżu instalacji energetycznych, na wyświetlaczu urządzenia pojawi się komunikat o bliskiej obecności przewodów pod napięciem.

Możliwość łatwej regulacji czułości odbioru sygnału wprost z klawiatury membranowej pozwala na pomijanie płytko położonych  drobnych elementów metalowych i skoncentrowanie sił na wyszukiwaniu obiektów o oczekiwanych wielkościach.

Zasada działania

MagnaTrak 202 jest magnetometrem wykorzystującym w specyficzny sposób właściwości pola magnetycznego wokół obiektów  wykazujących cechy ferromagnetyczne. Dzięki wykorzystaniu najnowszych zdobyczy techniki, a głównie elektronicznemu  zrównoważeniu magnetycznych cewek czujnikowych, magnetometr ten wyróżnia się spośród innych tego typu urządzeń dużą dokładnością i polepszeniem parametrów przeszukiwania w terenie o dużym zagęszczeniu uzbrojenia podziemnego.

MagnaTrak 202 posiada wbudowaną funkcję ERASE (eliminacja tła) – jeśli w trakcie pracy pojawią się zakłócenia spowodowane obecnością w pobliżu np. metalowej siatki, naciśnięcie klawisza ERASE spowoduje, że zakłócenia zostaną automatycznie wyeliminowane i będzie można kontynuować pracę bez przeszkód. Nie potrzeba zmniejszać czułości, zawsze po naciśnieciu ERASE przyrząd powraca automatycznie do idealnej równowagi magnetycznej.

Wskaźnik obecności linii energetycznej sygnalizuje istnienie przewodów pod obciążeniem (50-60 Hz).

Magnetometr MT-202
Magnetometr MT-202

Zakres głębokości lokalizacji typowych obiektów (w zależności od wielkości szukanego obiektu):

 • mały znacznik geodezyjny do ok. 15 cm
 • duży znacznik geodezyjny do ok. 20 cm
 • palik znacznikowy do ok. 210 cm
 • trzpień zasuwy do ok. 210 cm
 • skrzynka zaworowa do ok. 250 cm
 • rura żeliwna do ok. 250 cm
 • pokrywa żeliwna włazu do ok. 250 cm
 • duży zbiornik metalowy do ok. 450 cm

DANE TECHNICZNE:

 • Waga: 1,15 kg
 • Temperatura pracy: od -18°C do +49°C
 • Zasilanie: 6 alkalicznych baterii LR6,AA (1,5 V) lub opcjonalnie akumulatorki
 • Żywotność baterii: 100 godzin pracy przerywanej (niski poziom naładowania baterii sygnalizowany jest odpowiednim komunikatem na wyświetlaczu)
Magnetometr MT-202
Magnetometr MT-202

L.TECH | kontakt – cennik – napisz do nas: info@bezpiecznie.com

CST MT-202